iDNES.cz

Řidička ignorovala padající závory. Aby odjela, musela jednu prorazit

  12:46
Naštěstí jen hmotnou škodou skončila ranní nehoda na železničním přejezdu na Písecku. Řidička na něj vjela v době, kdy se sklápěly závory, které pak auto uvěznily na kolejích. Žena dramatickou situaci vyřešila tím, že závoru prorazila a přejezd opustila ještě před příjezdem vlaku.

Řidička prorazila závoru, aby se dostal z přejezdu před tím, že na něj vjede vlak. | foto: Policie ČR

Řidička v osobním voze Volvo projížděla po sedmé hodině ráno ulicí Švermova na okraji Protivína, kde jsou zhruba 50 metrů od sebe dva železniční přejezdy. Jeden přes trať směrem na Plzeň, druhý přes trať na Písek. Oba jsou vybavené akustickým a světelným zařízením i závorami.

Když přijížděla k tomu druhému, světelný i zvukový signál ji upozorňoval na blížící se vlak. Žena přesto pokračovala dál a dostala se s vozem na koleje v době, kdy se sklopily závory.

„Aby se řidička dostala z nebezpečné situace, musela jednu závoru prorazit. Nehoda tak skončila jen majetkovou škodou a bez omezení na železnici,“ upřesnila písecká policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Událost prošetřovali protivínští policisté. U řidičky provedli také dechovou zkoušku, která byla negativní. Ženě nyní hrozí trest zákazu řízení.

Podobná nehoda se stala minulý čtvrtek ve Tchořovicích na Strakonicku, kde řidič kamionu vjel na přejezd v době, kdy se sklápěly závory a jedna se opřela o horní část návěs. Řidič začal couvat a přitom ji poškodil. Pak ujel.

„Informaci o nehodě převzali blatenští policisté, kteří jednačtyřicetiletého cizince za volantem za několika desítek minut dostihli a zkontrolovali v Plzeňské ulici v Blatné. Dechová zkouška na alkohol byla negativní,“ doplnila krajská policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Případ si převzali strakoničtí dopravní policisté. Muž při nehodě způsobil škodu předběžně vyčíslenou na 20 tisíc korun.

„Opět upozorňujeme všechny řidiče, aby se pozorně věnovali řízení. Hlasitá hudba a další ruchy v interiéru vozidel mohou přispět k nebezpečným situacím a přehlédnutí důležitých značení i aktuálních problémů na silnici,“ varuje Čuřínová Ingrišová.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor:
zpět na článek