Řidička narazila s autem do stromu. Do nemocnice ji vezl vrtulník

  13:16
Vážná nehoda se stala dopoledne u Plíškovic na Písecku. Řidička tam narazila do stromu a ze zdemolovaného vozu ji museli vyprostit hasiči. Ve vážném stavu ji vrtulník převezl do nemocnice. V autě vezla dítě, které vyvázlo jen se šokem.

Nehoda se stala kolem desáté hodiny na silnici z Mirovic do Březnice. Dvaatřicetiletá řidička tam vyjela ze silnice a narazila do stromu. Na místo vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému, povolán byl i vrtulník záchranářů.

„Ženu museli z vozu vyprostit hasiči,“ upřesnila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů a dodala, že u nehody zasahovala profesionální jednotka z Příbramska a dobrovolní hasiči z Mirovic. K nehodě došlo na hranici Jihočeského a Středočeského kraje.

Řidičku ve vážném stavu transportoval vrtulník do nemocnice v Praze. „Žena utrpěla vážné poranění hlavy a záchranáři jí poskytli veškerou akutní přednemocniční péči. Ve stabilním stavu pak byla letecky transportována do nemocnice Motol,“ doplnila mluvčí jihočeské Zdravotnické záchranné služby Zuzana Fajtlová.

Tříletý chlapec, kterého žena vezla, ošetřili záchranáři na místě. Utrpěl jen šok.

Co bylo příčinou nehody, teď policisté vyšetřují. Jedním z možných důvodů je počasí, vozovka byla mokrá a teploty se ráno pohybovaly kolem nuly.

Nehoda zcela uzavřela silnici, policisté řidiče naváděli na objízdnou trasu. V tuto chvíli už je místo znovu průjezdné.

Nehoda se stala na hranici Jihočeského a Středočeského kraje.

Nehoda se stala na hranici Jihočeského a Středočeského kraje.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: