iDNES.cz

Téměř stoletý řidič vjel na přejezdu pod „hašišbednu“, zranil se lehce

  15:50
Na Jindřichohradecku vjel osmadevadesátiletý řidič na přejezdu před soupravu Jindřichohradeckých místních drah. Osobní vlak auto odhodil pod násep, senior vyvázl s lehkým zraněním.

Auto skončilo po střetu s vlakem v příkopu u silnice. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala ve čtvrtek v 10.25 hodin na nechráněném přejezdu v Nové Včelnici, přes který jel řidič osobního auta Renault Megane Scenic po místní komunikaci od silice I/34 do Štítného ulice.

„Při jízdě se pravděpodobně náležitě nevěnoval řízení vozidla a nepřesvědčil se, zda může bezpečně přejet nezabezpečený železniční přejezd na úzkokolejce,“ popsala jindřichohradecká policejní mluvčí Hana Bílková Millerová.

Na přejezd vjel v době, kdy od Obrataně na Jindřichův Hradec přijížděl motorový vůz, kterému se kvůli netradičnímu designu s kulatými okny přezdívá Hašišbedna nebo Nautilus. Vlak narazil levou přední částí do levé zadní části auta a odhodil ho mimo komunikaci za přejezd.

„Řidiče renaultu odvezla sanitka s lehkým zraněním do jindřichohradecké nemocnice. Ve vlaku kromě strojvedoucího jelo pět cestujících a vlakvedoucí. Nikomu se nic nestalo. Test vyloučil přítomnost alkoholu u řidiče i strojvedoucího,“ doplnila Millerová.

Na osobním autě vznikla škoda nejméně 50 tisíc korun, na vlaku Jindřichohradeckých místních drah nejméně 45 tisíc korun.

„Nehodou se i nadále zabývají jindřichohradečtí dopravní policisté, kteří po zadokumentování událost předají k projednání správnímu orgánu,“ uzavřela mluvčí. Správní orgán bude mimo jiné zjišťovat, zda měl řidič platnou povinnou prohlídku od lékaře, kterou musí pravidelně absolvovat senioři nad 65 let.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor:
zpět na článek