iDNES.cz

VIDEO: Řidič jel přes koleje na červenou přímo před policisty

  9:00
Červená výstražná světla blikající u železničního přejezdu ignoroval řidič Škody Felicie na Písecku. Měl ale smůlu, protože ho při činu natočila policejní hlídka v civilním autě.

Incident se odehrál minulé úterý odpoledne u obce Okrouhlá u Branic na Písecku. Řidič felicie přímo před zraky policistů nepochopitelně zariskoval a přejel tamní železniční přejezd ve chvíli, kdy už blikala výstražná světla.

„Policisté případ zadokumentovali a předali správnímu orgánu k dalšímu projednání. Řidiči hrozí sankce ve výši 2 500 až 5 000 korun a zákaz řízení v době od jednoho měsíce do půl roku,“ popsala jihočeská policejní mluvčí Lenka Krausová.

Nehod na železničních přejezdech přitom stále přibývá, i v Jihočeském kraji. Například v červenci vjela na přejezd v Písku řidička osobního vozu ve chvíli, kdy tudy projížděl vlak. Kupodivu nikdo neutrpěl vážné zranění.

Často nepochopitelně riskují i chodci. Tragédie se stala například v polovině července v Písku. Žena tam přebíhala koleje, aby si zkrátila cestu. Srazil ji vlak a po převozu do nemocnice zemřela.

Autor:
zpět na článek