Psi uštvali na sídlišti zajíce a ohrožovali ženu, která je chtěla odehnat

  9:14
Dva psi uštvali ve středu v noci na českobudějovickém sídlišti Vltava zajíce. Když se je kolemjdoucí žena snažila odehnat, začali ohrožovat i ji. Přivolaní strážníci dostihli majitele psů, když odjížděl na kole. Nejdřív jim tvrdil, že jeho psi zajíce nehoní, pak přiznal, že je neměl pod dohledem.

Strážníci muže se psy zastavili na cyklostezce v ulici J. Boreckého. | foto: MP České Budějovice

Ve středu krátce po 22. hodině vyjížděla hlídka městské policie na oznámení, že dva větší psi právě usmrtili zajíce v Dlouhé ulici.

Strážníky na místě kontaktovala žena, která vše viděla. Sdělila jim, že když spatřila dva psy pronásledující zajíce, snažila se je zahnat. Psi ji však začali ohrožovat, proto se raději vzdálila.

„Mezitím se na místo dostavil jejich majitel, který si je připnul na vodítko a chystal se odjet na kole. Když ho svědci o události informovali, obvinění popřel,“ popsala mluvčí českobudějovických strážníků Věra Školková.

Strážníkům se muže se psy podařilo dostihnout na cyklostezce v ulici J. Boreckého. Třiadvacetiletý muž na dotaz hlídky odvětil, že jeho psi zajíce nehoní a k lidem se chovají přátelsky. Nakonec se však přiznal, že je neměl v té době pod dohledem.

„Podezřením z přestupku podle zákona na ochranu zvířat proti týrání se bude dále zabývat příslušný správní orgán. Muž se navíc bude zpovídat z přestupku podle zákona o provozu na pozemních komunikacích. Toho se dopustil vedením psů při jízdě na kole,“ upřesnila Školková.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: