Při požáru truhlárny se propadla střecha, škoda je dvacet milionů

  17:28
Škodu za více než dvacet milionů korun způsobil požár, který v noci zasáhl truhlárnu ve vesnici Vrbno u Kadova na Strakonicku. Zásah hasičů po celou noc komplikoval padající sníh a mráz.

Protože se u truhlárny propadla střecha, zasahovali hasiči zvnějšku budovy a z plošiny. | foto: HZS Jihočeského kraje

Hořet začalo v pátek kolem desáté hodiny večer v budově bývalého kravína, kde dnes sídlí truhlárna a dílny. Objekt dlouhý 60 metrů plameny zcela pohltily. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu

„Celkem se na požářišti pohybovalo deset cisteren, tři dopravní automobily a automobilová plošina,“ uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Fotogalerie

U truhlárny se propadla střecha, hasiči tak mohli zasahovat jen zvnějšku objektu. Požár se jim podařilo dostat pod kontrolu až krátce před půl druhou ráno, na základny se jednotky začaly postupně vracet až po čtvrté hodině.

„Pro hasiče byl zásah velmi náročný především proto, že hasební voda neodtékala, ale zamrzala jak na hašeném objektu, tak na požární technice a přístupových cestách. Hasiči se proto na požářišti museli pohybovat velmi opatrně,“ poznamenala Matějů.

Příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé hasičů a policie.

Autor: