Na Táborsku zcela shořel autobus na plyn, cestující stihli vystoupit

  15:18
Na Táborsku shořel linkový autobus směřující z Tábora do Mladé Vožice. Ve voze s CNG pohonem jelo okolo dvaceti cestujících, i s řidičem stihli utéct. Plameny autobus zcela zničily.

Autobus společnosti Comett Plus začal hořet krátce před polednem na silnici druhé třídy č. 137 u obce Vřesce.

Fotogalerie

„Hlášení o hořícím linkovém autobuse na stlačený zemní plyn jsme dostali pět minut před polednem. Na místo dorazili profesionální hasiči z Tábora a dobrovolníci z Mladé Vožice, Tábora a Ratibořských hor,“ uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Podle hasičů byl požár velmi rychlý, zasahující jednotky na místě dohašovaly ohořelé torzo autobusu do půl jedné.

„Jednalo se o vůz značky SOR CG12, který byl vyroben v roce 2009. Podle prvních zjištění to vypadá, že z autobusu nám nic nezbylo,“ řekl ředitel divize autobusové dopravy společnosti Comett Plus Aleš Melich.

Všechny vozy společnosti podle něj podléhají pravidelným kontrolám. „Jestli teď sáhneme k mimořádným kontrolám všech vozů, se uvidí až po ukončení vyšetřování požáru,“ dodal Melich.

Škody na voze zatím vyčíslené nejsou, podle hasičů se však dá očekávat, že přesáhnou milion korun.

Podobný případ se stal v březnu v Českých Budějovicích, podle Matějů ale požáry autobusů na plynový pohon ze statistik nijak nevybočují.

„Nedá se říci, že by se to ve srovnání s vozidly na klasický pohon stávalo častěji. O příčině požáru budeme vědět více v následujících týdnech,“ podotkla Matějů.