iDNES.cz

Stánkaři se poprali na pouti o místo, dva muži skončili v nemocnici

  15:30
Incident na pouti v Sezimově Ústí na Táborsku řešili o víkendu místní strážníci i policisté. Spor dvou stánkařů přerostl v bitku několika lidí, při které se dva vážně zranili. Sanitka je musela převést do táborské nemocnice.
Bojové sporty - ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Ke sporu vyjížděla městská policie v sobotu krátce po sedmé hodině ranní.

„Na pouti v Sezimově Ústí došlo k incidentu mezi stánkaři. Spor dvou osob přerostl v napadání více lidí,“ popsal policejní mluvčí Miroslav Doubek. Podle něj měla vše odstartovat hádka o místo, kde chtěli stánkaři prodávat své zboží.

Po strážnících tak přijela i státní policie. „Společnými silami se podařilo sjednat pořádek. Výsledkem incidentu bylo kromě škody na majetku vážnější zranění dvou mužů, které zdravotnická záchranná služba převezla k dalšímu ošetření do táborské nemocnice,“ oznámil Doubek.

Případem se teď zabývají táborští kriminalisté a sezimovoústečtí policisté. Zahájili trestní řízení proti šesti lidem pro podezření z výtržnictví. Za to hrozí i trest odnětí svobody až na dva roky.

„Na případu policisté dále pracují, není vyloučeno rozšíření podezření na další osoby či doplnění právní kvalifikace,“ dodal Doubek.

Autor:
zpět na článek