Drama na jihu Čech. Prázdný kočárek na mostě, v řece se topila žena s dítětem

  20:32,  aktualizováno  21:27
Pořádné drama se kolem půl osmé večer odehrálo na jihu Čech. V řece Blanici u Vodňan se topila žena s malým dítětem. Policisté za nimi skočili do vody, ženu i dítě vytáhli. To pak ve vážném stavu předali záchranářům.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Aneta Čapkovápro iDNES.cz

„Prázdný kočárek na mostě a v řece Blanici topící se žena s dítětem,“ informovali policisté na Twitteru. Policisté skočili do řeky a oba vytáhli, dítě pak ve vážném stavu předali záchranářům.

Dítě bylo poté letecky transportováno do jedné z pražských nemocnic.

„Nezletilé osobě musela být po vytažení z vody poskytnuta resuscitační péče a následně pak byla letecky transportována do jedné z pražských nemocnic. U druhé osoby došlo k podchlazení a ve stabilním stavu byla převezena spádového zdravotnického zařízení,“ řekla mluvčí záchranky Zuzana Fajtlová. Podle informací MF DNES leží žena ve strakonické nemocnici.

Podle informací redakce se událost stala na mostě přes řeku Blanici na okraji Vodňan.

Vede tudy stará cesta, která spojuje střed města s okrajem, kde je rybářská škola. K incidentu došlo na obloukovém mostě, přes který vede silnice a je starou výpadovkou z města směrem na Strakonice.

Dítě transportoval vrtulník do Prahy

„Momentálně nemáme žádné nové informace, událost nadále vyšetřujeme,“ řekl kolem 21.hodiny na dotaz iDNES.cz jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Zdroj MF DNES řekl, že místem projížděla hlídka policie, která si na mostě všimla prázdného kočárku.

„Protože se jedná o lokalitu, kde už nejsou rodinné domy a ani nedávalo moc smysl, co by takto večer dělal kočárek na mostě, zastavili a šli se podívat. Pod mostem ve vodě, což je odhadem čtyři pět metrů, uviděli ve vodě ženu a malé dítě. Okamžitě skočili do vody, vytáhli je na břeh a zavolali záchranku a městskou policii, která místo uzavřela a odkláněla dopravu. Nyní jsou na místě vyšetřovatelé,“ řekl zdroj.

Podle zdroje MF DNES pracuje se dvěma verzemi. Podle jedné skočila žena do řeky i s dítětem úmyslně, podle druhé se mohlo jednat o nešťastnou náhodu. Vzhledem k tomu, že policie je stále na místě a ženu dosud nevyslechla, vyloučit nemůže ani jednu.

Vodňany, místo, kde mělo k nehodě dojít

Vodňany, místo, kde mělo k nehodě dojít

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autoři: , ,