Policejní perličky 2021: poutník vykřikující žalmy i sexuchtivá přítelkyně

  16:10
Mladá žena tvrdící, že je následovnicí Hitlera, únos koťat i příliš náruživá přítelkyně. Jihočeští policisté řešili v loňském roce i vtipné a kuriózní případy.

ilustrační snímek | foto: Charitativní kočičí spolek Kryšpín

V lednu přijali na lince 158 volání od muže z Písku, že si po pádu z kola poranil hlavu. „Z hovoru nakonec vyplynulo, že nehoda se stala před několika lety a muži při operaci do hlavy umístili nahrávací a sledovací elektroniku. Díky této technologii vidí a odhaluje konspirativní trestnou činnost. Hlasy v hlavě mu také říkají, co všechno má sledovat,“ líčil policejní mluvčí Jiří Matzner a dodal, že muž nebyl podle hlasu rozrušený ani agresivní, policisté jej proto odkázali na lékaře.

Pomoc od policistů žádal i mladý muž z Českého Krumlova, který si domů nastěhoval přítelkyni. „Bydlela u něj měsíc a prý byla velmi náruživá. Každý den požadovala sex, a když jí nevyhověl, byla agresivní,“ popisoval březnový telefonát Matzner a doplnil, že nakonec policisté nemuseli zasahovat, protože mladík se ozval znovu, že konečně jeho byt opustila.

Jedno dubnové odpoledne volal všímavý řidič, že jede kolem Slavče, na poli jsou zaparkovaná dvě vozidla a v lese řádí kopáči vltavínů. Dokonce prý mají v jamách čerpadla. „Na místo vyjeli policisté, rozmístili se tak, aby kopáči nemohli utéct, a provedli zátah. Při něm zjistili, že sami majitelé pozemku upravují terén, poničený právě nelegálními hledači vltavínů,“ dokončil příběh mluvčí.

V květnu se na linku 158 dovolala mladá žena a tvrdila, že přijímá telepatické signály a je následovnicí Hitlera. Ostatní ženy na ni nyní telepaticky útočí. Policisté následně zjistili, že žena telefonovala z oddělení psychiatrie. „Po radě, aby signály také telepaticky odrážela, se žena uklidnila a sestřičky z oddělení zajistily další péči,“ prohlásil Matzner.

Táborští policisté v červnu vyjížděli k únosu koťat. Kočka se majitelům okotila a mladé přenesla k sousedům. Ti vrátili kočku a koťata si prý chtějí nechat. Vše si nakonec sousedi vyříkali i bez pomoci policistů.

V říjnu volala na pomoc policisty žena z Trhovosvinenska. Do bytu jí oknem skočil cizí chlap, strhl záclonu, měl jen slipy a tričko, krvácel a vykřikoval žalmy.

„Policisté museli agresivního muže zpacifikovat. Při ošetření záchranáři byl značně dezorientovaný. Tvrdil, že jde z Tábora a pronásledují jej vlci. Záchranáři skutečně potvrdili, že muž má nohy samý puchýř a poraněné, absolvoval určitě několik desítek kilometrů,“ doplnil policejní mluvčí.

Autor: