iDNES.cz

Rusky hovořící podvodníci dostali za nepravé šperky téměř půl milionu

  11:46
Dva muži se ve čtvrtek v Českých Budějovicích podvodem obohatili o 458 tisíc korun. Nepozornému obchodníkovi v Mercury Centru prodali padělky drahých šperků. Po pachatelích, kteří mluvili rusky, pátrá policie.

Podvodníci, kteří přišli do jednoho budějovického obchodu prodat šperky. Pravé pak vyměnili za padělky a zmizeli i se 458 tisíci korunami. | foto: Policie ČR

Podvod se odehrál ve čtvrtek kolem 11. hodiny v Mercury Centru v Nádražní ulici. Muži si vybrali obchod v přízemí, který se zabývá výkupem i prodejem mincí, medailí nebo šperků.

Oba rusky hovořící podvodníci byli středního věku. Když do prodejny vešli, tvářili se jako zájemci o prodej šperků. Před zaměstnance obchodu vyložili několik drahých kusů. Ten zkontroloval jejich pravost a určil cenu.

Potom se však na okamžik otočil. Na kamerových záběrech bylo následně vidět, jak podvodníci rychle vyměnili pravé šperky za stejně vypadající padělky ze žlutého kovu.

„Poté jim bylo vyplaceno za šperky více než 458 000 korun, s kterými pak odešli,“ informoval mluvčí jihočeských policistů Milan Bajcura.

Obchodník si poté znovu překontroloval pravost šperků a ihned zjistil jejich nepravost. „Dva muži jsou podezřelí ze spáchání přečinu podvodu, za což jim hrozí až tři roky vězení,“ dodal mluvčí.

Vyšetřovatelé žádají pomoc veřejnosti, zda podvodníky na snímcích poznají.

Autor:
zpět na článek