U Žďákovského mostu dál pátrají po ženě, zvažuje se zapojení speciální jednotky

  10:56,  aktualizováno  12:53
Policisté v neděli pokračují v pátrají po ženě, která dle svědků v sobotu skočila ze Žďákovského mostu, který vede nad Orlickou přehradou na Písecku. V sobotu ji neúspěšně hledali z člunu na hladině i potápěči pod vodou a do akce zapojili také drony. Pravděpodobnou totožnost ženy už policisté znají.

Ze Žďákovského mostu skočila žena, na místě vše prověřují policisté i hasiči, na místě jsou i záchranáři. (17. září 2022) | foto: Policie ČR

„Dnes by měli propátrávat pouze břehy, plus zjišťují, zda nenajdou nějaké vozidlo. Máme předpoklad, že k mostu nějak dojela a vůz odstavila. Nalezli jsme tašku, máme pravděpodobnou totožnost ženy. Pokud ji ale neporovnáme s tělem, které vytáhneme, tak nemůže být taková věc uzavřená,“ řekl iDNES.cz krajský mluvčí policie Jiří Matzner.

O skoku ženy policii informovali svědci v sobotu před polednem. Na místo se ihned sjeli policisté, hasiči i záchranáři. Na místě byl i vrtulník. Policisté nasadili drony. Večer uvedli, že znají totožnost sebevražedkyně, ale tělo nenalezli.

Policisté se domnívají, že je možné, že voda tělo vyplaví někde po břehu Orlické přehrady.

Pokud dnešní akce nebude úspěšná, v další dny má policie již naplánované ve spolupráci s hasiči pátrání i pod hladinou Vltavy. „Předpokládám, že se pozvou kolegové ze speciální jednotky z Brna. Je samozřejmě možné, že se to bude ještě měnit. Záleží i na počasí, zda k tomu pátrání budou podmínky,“ vysvětlil Matzner.

Orlická přehrada je hluboká a voda v něm studená. Práce potápěčů je tak velmi složitá. „Většinou to trvá, než se tělo objeví, pak je chvíli na hladině a poté klesne ke dnu,“ dodal mluvčí.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: