Boural a ztratil se. Policisté pátrají druhým dnem po mladém muži

  11:22
Jihočeští policisté dopoledne začali znovu pátrat po pětadvacetiletém muži z Jindřichohradecka. Jeho vozidlo v pondělí nalezli havarované, ale bez řidiče. Blízkým řekl, že jede za kamarádem.

Řidič Škody Fabie havaroval mezi obcemi Cep a Majdalena. Místo nehody opustit a zůstává nezvěstný. | foto: Policie ČR

Škodu Fabia pohřešovaného muže nalezli v pondělí ráno mezi obcemi Cep a Majdalena na rozcestí U Červeného kříže.

„Podle zajištěných stop řidič pravděpodobně při projíždění levotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla a stavu komunikace. Po projetí zatáčky vyjel na pravou krajnici, kde se auto dostalo do smyku,“ popsal mluvčí jihočeských policistů Milan Bajcura.

Vůz vyjel vlevo mimo komunikaci, kde narazil do několika stromů. Nárazem byl jeden přeražen a skončil přes silnici. Auto skončilo skončilo v pravém příkopu. Řidič vrak opustil.

V oblasti zahájili policisté pátrací akci. „Dvě hodiny pomáhal i vrtulník s termovizí a senzory, pohřešovaného hledal ve volném terénu. Ale neúspěšně,“ informoval mluvčí jihočeských policistů Milan Bajcura.

V pondělí museli pátrání přerušit kvůli špatnému počasí, v úterý kolem desáté hodiny hledání muže začalo znovu, zaměří se na širší oblast a další lokality.

Pětadvacetiletého muže viděli naposledy jeho rodiče v neděli v 17 hodin. Řekl jim, že jede do Suchdola nad Lužnicí. „Tam měl v plánu auto nechat a pokračovat vlakem za kamarádem do Třeboně,“ potvrdil Bajcura.

V jeho havarovaném vozidle ho policisté nenašli, od té doby je nezvěstný. V pondělí po něm pátrali i místní hasiči a dobrovolníci.

Podle informací policie je pohřešovaný muž vysoký 172 až 175 centimetrů, vypadá na 25 až 30 let. Je hubené postavy, oholený a má hnědočerné vlasy. Není nebezpečný.

Policisté nyní hledají svědky, kteří mají poznatky k nehodě, nebo vědí, kde se nachází pohřešovaný muž, aby zavolali na linku 158.

Řidič s autem havaroval mezi Cepem a Majdalenou.

Řidič s autem havaroval mezi Cepem a Majdalenou.

Autor: