Na sídlišti Máj v Českých Budějovicích přibude 74 parkovacích míst

  9:08
Řidiči na největším sídlišti v Českých Budějovicích budou mít za několik měsíců více možností, kde nechat své auto. Vedení radnice nechá upravit ulici Antonína Barcala a výsledkem mimo jiné bude, že tam vznikne 74 nových parkovacích míst.

Parkování v Českých Budějovicích. ilustrační snímek | foto: Marek Podhora, MAFRA

Nová stání budou v místě za supermarketem Norma, kde je nyní slepá silnice. Tu by měla vybraná firma protáhnout až k točně městské hromadné dopravy.

„Historicky už byl tento prostor připravený k tomu, že tam mohou nová místa pro auta být. Nyní k tomu tedy přistupujeme,“ oznámil náměstek budějovického primátora Petr Holický.

Stavební práce by podle něj mohly začít už na podzim letošního roku. Pokud budou stavaři postupovat hodně rychle, může být na konci roku hotovo, nejpozději pak na jaře, když by byly velké mrazy a nedalo se v některé dny pracovat.

Rada města v souvislosti s touto akcí v pondělí schválila výsledek jednání hodnotící komise o veřejné zakázce. „Vybraným dodavatelem je společnost SaM silnice a mosty a.s.,“ upřesnil Holický

Kromě parkoviště prodlouží firma silnici, upraví chodníky, parkoviště v prostoru točny MHD, vybuduje nové veřejné osvětlení. Dále stavební práce zahrnují vodovodní i kanalizační potrubí, chráničky kabelů a vegetační úpravy zeleně. 

Hodnota zakázky je 9,1 milionu korun bez daně. Více míst ke stání by řidiči na Máji uvítali dále například v ulici K. Štěcha, V. Volfa, N. Frýda či J. Bendy. O trochu lepší je situace směrem ke Čtyřem Dvorům.

Autor: