Na hřišti plakal šestiletý chlapec. Opilá matka spala poblíž v parku

  10:56
O šestiletém chlapci, který plakal na hřišti v českobudějovickém parku Stromovka, se ve čtvrtek díky svědkům dozvěděli místní strážníci. Když přijeli, zjistili, že jeho matka spala opodál. Pětačtyřicetiletá žena nadýchala 2,46 promile.
V Ústí mají strážníci čtyři velíny plné obrazovek, vysílaček a záznamových...

ilustrační snímek | foto: Karel PešekMAFRA

Oznámení o opuštěném dítěti dostala městská policie po šesté hodině v podvečer. Hlídka tak vyrazila do parku Stromovka.

„Při příjezdu se strážníci od přítomných svědků dozvěděli, že se jim mezitím podařilo nalézt matku. Ta spala nedaleko od místa. Jak strážníci vzápětí zjistili, pětačtyřicetiletá žena byla zjevně pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek,“ popsala mluvčí českobudějovických strážníků Věra Školková.

Výzvu k dechové zkoušce žena sabotovala. Nakonec se ale strážníkům podařila a ukázala výsledek 2,45 promile. Hlídka se několikrát pokoušela spojit s příbuznými, kteří by si dítě vzali. To se nepodařilo. 

„Proto na místo přivolali pracovnici oddělení sociálně právní ochrany dětí a zároveň zdravotnickou záchrannou službu k posouzení zdravotního stavu podnapilé ženy,“ uvedla Školková.

Mezitím se ale k ženě přihlásil muž, který se označil za otce dítěte. „Za přítomnosti sociální pracovnice si muž svou ženu i syna převzal do své péče. Zároveň byl poučen o tom, že případem se bude dále zabývat oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu,“ dodala Školková.

Autor: