Stavební dělník vypadl z auta na strážníky, řídil se čtyřmi promile

  15:34
Ani opilost s rizikem smrtelné otravy alkoholem nezabránila jednomu ze stavebních dělníků v Soběslavi na Táborsku, aby sedl za volant. Když řidiče vyzvali, aby si z vozu vystoupil, doslova na ně vypadl.

ilustrační snímek | foto: Martin Stolař, MAFRA

Hlídka strážníků ze Soběslavi si podezřele jedoucího auta všimla v sobotu večer. Řidič ve střední věku jel s vozem značky Peugeot značně nejistě a při cestě kličkoval.

„Posléze zastavil u benzinové čerpací stanice, strážníci zastavili za ním. Když po něm chtěli, aby vystoupil, z vozu na ně vypadl,“ přibližuje mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek.

Zasahujícím strážníkům i přivolaným policistům bylo brzy jasné, že se řidič před jízdou notně posílil alkoholem. „Při následné zkoušce na přítomnost alkoholu se prokázalo, že muž měl čtyři promile,“ dodává Doubek.

Velmi silná opilost zřejmě byla i důvodem, proč zadržený řidič nechtěl s policisty spolupracovat. Dokončení zákroku si tak podle Doubka vyžádalo použití donucovacích prostředků.

„Je zázrak, že dokázal v takovém stavu vůbec ještě řídit automobil. U normálních lidí hraničí taková hodnota se smrtí,“ konstatuje Doubek.

Posléze se ukázalo, že muž pochází z východního bloku, v regionu nebydlí a pracuje zde jako agenturní dělník na stavbě. Při své jízdě nikoho nezranil ani nezpůsobil žádnou dopravní nehodu, za řízení v silné opilosti jej však čeká trest.

„Svým jednáním se dopustil přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a o jeho potrestání bude rozhodovat soud,“ řekl Doubek. Řidiči hrozí až rok vězení.

Autor: