iDNES.cz

Spícímu kamarádovi zapálili kalhoty. Policie je viní z ublížení na zdraví

  10:42
Zprvu to byla hra opilých kamarádů vracejících se vlakem z koncertu domů, která se zvrtla v těžké ublížení na zdraví. Policisté od srpna vyšetřovali událost, kdy na spícím mladíkovi začaly hořet kalhoty. Dívka mu je posprejovala a další muž škrtl zapalovačem. Spící muž utrpěl popáleniny. Dvojice devatenáctiletých pachatelů je obviněna ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti a čeká je soud.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Jan Pešek, MF DNES

Případ si od klatovských policistů převzali kolegové ze Strakonic. „Zprvu vše vypadalo jako drsný žertík mládeže. Skončil však vážným zraněním a také trestním stíháním dvou lidí,“ uvedla jihočeská policie v tiskové zprávě.

Devatenáctiletý mladík z Horažďovicka jel s partou kamarádů vlakem z Českých Budějovic, kde byli společně na koncertě, na Strakonicko. Během jedenácté večer usnul. Dívka mu posprejovala kalhoty, aby to prý vypadalo, že se pomočil. Další mladík v tu chvíli škrtl zapalovačem a kalhoty začaly hořet. Ostatní cestující oheň uhasili, nicméně muž utrpěl popáleniny. 

Oba pachatelé si v tu chvíli neuvědomovali, co mohou způsobit. Spreje se nesmí vystavovat ohni a navíc většina z nich obsahuje hořlavé látky. 

„Následky manipulace s deodorantem ve spreji a otevřeným ohněm byly fatální. Výsledek znaleckého posudku zněl jasně, mladému muži byla způsobena těžká újma na zdraví. Psychicky se bude se svým zraněním určitě vyrovnávat dlouho,“ uvedla policie. 

Muž se dlouhodobě musí léčit s popáleninami. Kriminalisté obvinili devatenáctiletou ženu a stejně starého muže z Horažďovicka ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti. Svůj nepovedený žert budou muset vysvětlovat i u soudu.  

Autor:
zpět na článek