Hejtman Kuba tvrdí, že budějovická radnice nepomáhá s Očkem. Ta to odmítá

  13:38
Jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) si postěžoval na spolupráci s městem České Budějovice. Podle něj radnice nepomáhá s provozem očkovacího centra na výstavišti. Její zástupci to však odmítají.

Hejtman Martin Kuba v českobudějovickém očkovacím centru, které sídlí na výstavišti v pavilonu T. | foto: Petr Lundák, MF DNES

Hejtman Kuba tvrdí, že se zaměstnanci ostatních měst a jejich organizací i po konci nouzového stavu podílí na fungování takzvaných Oček. To českobudějovické sídlí na výstavišti v pavilonu T.

„Jediný, kdo odmítl pokračovat, je radnice v Budějovicích. Musím říct, že mě to už ani nepřekvapuje. Vedení radnice jen potvrzuje, že co se děje venku, navíc dál než dvě ulice od náměstí, je prostě nezajímá,“ napsal v příspěvku na Facebooku.

Druhý den na jeho vyjádření reagovalo město tiskovou zprávou. O ukončení personální pomoci rozhodl po vypršení nouzového stavu tajemník magistrátu Zdeněk Řeřábek.

„Vrátili jsme se do plnohodnotného režimu v rozsahu standardních úředních hodin. I když se dále potýkáme s nemocností, karanténami a OČR zaměstnanců. Navíc si od 16. března sami zajišťujeme personálně jednou týdně testování zaměstnanců. Pro řádné fungování úřadu a zachování úřední doby bylo nutné pracovníky navrátit k jejich práci,“ vzkázal Řeřábek.

V prohlášení také stojí, že radnice už od ledna hradí náklady spojené se zajištěním likvidace odpadu z očkovacího centra, což zatím stálo 60 tisíc korun.

Město také zajišťuje provoz kyvadlové dopravy od hlavní brány přes areál výstaviště k Očko centru a dohlíží tam na bezpečnost dva strážníci, což budějovickou kasu stálo dohromady už přes 400 tisíc korun.

Autor: