Mladá řidička vypila půl litru vína, pak autem narazila do dvou stromů

  13:16
Zdravotníci i policisté vyjížděli ve čtvrtek večer k nehodě u obce Majdalena na Jindřichohradecku. Z vozu museli vyprostit mladou řidičku. Po pozitivním testu na alkohol přiznala, že před nasednutím do auta vypila půl litru vína.

Řidička před nehodou vypila půl litru červeného vína. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala před devátou hodinou večer na silnici ve směru od Suchdola nad Lužnicí k obci Majdalena.

Mladá žena řídila Hyundai Getz, 800 metrů před Majdalenou však na rovném úseku po projetí levotočivé zatáčky dostala smyk. Pravděpodobně jela po mokré vozovce příliš rychle.

„Vyjela vpravo mimo vozovku, kde narazila do dvou vzrostlých stromů. Po dopravní nehodě zůstalo vozidlo na pravém boku. Řidička byla po přeříznutí bezpečnostních pásů vyproštěna,“ informuje mluvčí jindřichohradeckých policistů Hana Millerová.

Suchdolští policisté podrobili šoférku dechové zkoušce na alkohol. Poprvé nadýchala přes 1,5 promile alkoholu.

„Opakovaná zkouška prokázala přes 1,4 promile v dechu mladé ženy. Řidička s tím souhlasila a policistům sdělila, že vypila půl litru litru červeného vína,“ dodává mluvčí.

Žena utrpěla lehká zranění a byla převezena do nemocnice v Českých Budějovicích.

Policisté jí na místě zabavili řidičský průkaz. Na svém vozidle způsobila škodu minimálně 50 tisíc korun.

„Řidička se svým jednáním dopustila trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V nejbližších dnech si převezme z rukou jindřichohradeckých dopravních policistů sdělení podezření,“ uzavírá Millerová.

Nehoda se stala před obcí Majdalena.

Nehoda se stala před obcí Majdalena.

Autor: