Nehoda na hlavním tahu ochromila dopravu v Českých Budějovicích

  11:04,  aktualizováno  14:34
V Českých Budějovicích se po 10. hodině stala vážná nehoda čtyř aut, která ve městě značně zkomplikovala dopravu. Policie na více než tři hodiny uzavřela část hlavního tahu na Písek.

Nehoda se stala na hlavním tahu I/3 na vltavském nábřeží u křižovatky se silnicí, která vede k obchodnímu domu Tesco. „Před touto křižovatkou se čelně srazila dvě auta,“ informoval policejní mluvčí Milan Bajcura s tím, že při střetu se poškodila ještě další dvě vozidla.

K nehodě vyrážely všechny záchranné složky. Na místo dorazily mimo jiné čtyři posádky záchranářů.

„Ve vozech zůstaly zaklíněny všechny tři cestující osoby. Jednalo se o ženu a dva muže ve středním věku. Všichni utrpěli středně těžká poranění, především v oblasti hrudníku, pánve a končetin. Ještě před vyproštěním jim záchranáři poskytli nezbytnou přednemocniční neodkladnou péči a podali potřebné léky. Po vyproštění a další stabilizaci stavu pak byli pacienti transportováni na traumacentru českobudějovické nemocnice,“ sdělila mluvčí jihočeských záchranářů Petra Kafková.

U střetu zasahovali i hasiči. „Dvě osoby jsme vyprošťovali,“ doplnila jejich mluvčí Vendula Matějů.  

Silnice, která vede z Českých Budějovic směrem na Písek, byla uzavřená mezi ulicemi Strakonická a Husova třída více než tři hodiny. Od 14. hodiny je místo opět průjezdné. 

Červená označuje místo nehody, zbylé barvy uzavřený úsek.

Červená označuje místo nehody, zbylé barvy uzavřený úsek.

Autor: