iDNES.cz

Řidič autobusu s dětmi boural u benzinky na D3, nadýchal tři promile

  11:52
Nehoda na parkovišti u dálnice D3 na Táborsku ukončila jízdu opilého řidiče autobusu, který vezl skupinu dětí z Českých Budějovic do Pardubic. Při havárii se nikdo nezranil, šoférovi však hrozí několikaleté vězení.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Lukáš BíbaMAFRA

Velké překvapení čekalo v neděli večer na dálniční policisty, kteří vyjížděli k nehodě na parkovišti u benzinové čerpací stanice u Mitrovic. Řidič autobusu tam naboural do zaparkovaného osobního vozu.

Záhy vyšlo najevo, že řidič autobusu, který převážel skupinu šestnácti dětí ve věku do 15 let, usedl za volant notně opilý. Nadýchal tři promile alkoholu.

„Dechovou zkouškou policisté nejprve naměřili hodnotu 2,84 promile. Následující zkouška ukázala dokonce hodnotu 3,04 promile,“ uvedl mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek.

Autobus vezl děti z Českých Budějovic do Pardubic. Šoférovi policisté na místě odebrali řidičský průkaz a dopravní společnost tak musela na místo vyslat jiného řidiče. Nehoda se obešla bez zranění, celková škoda na obou vozech je přibližně 60 tisíc korun.

Případem se bude dál zabývat policie a řidič nejspíš půjde před soud. Za řízení pod vlivem alkoholu mu totiž kromě vysoké pokuty hrozí až tři roky vězení.

Červený bod na mapě ukazuje, kde řidič autobusu havaroval.

Červený bod na mapě ukazuje, kde řidič autobusu havaroval.

zpět na článek