Nehod na obchvatu Chýnova neubývá, osobní auto se srazilo s dodávkou

  17:50
Nehoda zablokovala odpoledne obchvat Chýnova na Táborsku. Srazila se tam dodávka s osobním vozem, jehož řidiče transportoval vrtulník do českobudějovické nemocnice. Na nové silnici už se stalo od jejího otevření několik bouraček. Tato je nejvážnější.

Na obchvatu Chýnova na Táborsku se zrazilo osobní auto s dodávkou. | foto: Policie ČR

Nehodu na křižovatce, kde začíná nový obchvat Chýnova, pravděpodobně zavinil řidič osobního vozu, jenž s nejspíš nedal přednost dodávce, která jela po hlavní silnici.

„Řidičem osobního auta byl starší muž, který pravděpodobně nereagoval na dopravní značení,“ upřesnil jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

K nehodě vyjely tři pozemní posádky záchranářů z Tábora a ze Soběslavi, vzlétl také vrtulník.

„Starší muž zůstal po nárazu v bezvědomí a byl zaklíněný ve voze. Po vyproštění ho záchranáři uložili do vakuové matrace a po zajištění žilní linky ho napojili na umělou plicní ventilaci,“ popsala mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová.

S těžkými mnohočetnými poraněními ho vrtulník transportoval na ARO českobudějovické nemocnice. Řidiče dodávky odvezla sanitka do táborské nemocnice s vícečetnými poraněními lehčího až středně těžkého charakteru.

Po novém obchvatu Chýnova jezdí řidiči teprve od 10. října, ale už se na něm stalo několik nehod, tato je zřejmě nejvážnější. Část místních obyvatel už při otevření upozorňovala, že křižovatky na novém úseku jsou nebezpečné a požadovali snížení rychlosti na 70 kilometrů v hodině či úsekové měření. Na tento popud vznikla i petice.

Snížení rychlosti prozatím odmítá policie i šéf Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl. „Pokud se jedná o komunikaci první třídy, která vede mimo obec, je tam maximální rychlost 90 kilometrů v hodině. Není možné, aby se po pár dnech přistoupilo ke snížení, protože je stále v režimu, kdy si na ni musí řidiči především zvyknout,“ vysvětlil Mátl.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: