Řidič riskantně předjížděl, v protijedoucím autě vážně zranil dva lidi

  13:16
Vážnou nehodu vyšetřují od čtvrtka prachatičtí policisté. Mladý řidič riskantně předjížděl nákladní auto s návěsem a střetl se s projíždějícím vozem, v němž se vážně zranila žena za volantem i její spolujezdec.

Auta se srazila v táhlé zatáčce pod Libínským Sedlem. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala před 18. hodinou na silnici II. třídy číslo 141 poblíž Libínského Sedla. Mladý řidič v Seatu Leon mířil od obce na Prachatice a v pravotočivé zatáčce zvané Perlovická se rozhodl předjet nákladní vozidlo s připojeným návěsem.

„Ale neměl před sebou rozhled na takovou vzdálenost, která je nutná k bezpečnému předjetí. Následkem toho se čelně střetl s Dacii Sandero,“ popsala prachatická policejní mluvčí Martina Joklová.

Řidička v dacii utrpěla těžká zranění, se kterými ji vrtulník záchranářů transportoval do nemocnice. Její spolujezdec odnesl střet vážným zraněním a také skončil v nemocnici. Řidič ze seatu vyvázl s lehkými zraněními.

Test na přítomnost alkoholu byl u obou řidičů negativní. Hmotná škoda na vozidle Dacia Sandero je podle předběžného odhadu 50 tisíc korun, na seatu 150 tisíc korun.

„Nehodu si na místě převzali prachatičtí kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti,“ uzavřela Joklová.

Nehoda se stala v táhlé zatáčce, kde se odbočuje na obec Perlovice.

Nehoda se stala v táhlé zatáčce, kde se odbočuje na obec Perlovice.

Autor: