U Letů na Písecku se srazilo osobní auto s nákladním, dva lidé nepřežili

  18:18,  aktualizováno  22:18
Srážka osobního a nákladního auta uzavřela u obce Lety hlavní tah mezi Pískem a Prahou. Dva lidé při nehodě zemřeli. Osmašedesátiletý řidič osobního auta z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru.

Na Písecku se čelně střetlo osobní auto s kamionem. Nehodu nepřežili muž a žena v červeném voze. | foto: Policie ČR

Tragická nehoda se stala ve středu odpoledne poblíž známé křižovatky Lety ve směru na Písek.

„Ke srážce došlo na silnici I/4 v katastru obce Lety. Osobní vůz značky Suzuki, v němž seděli starší muž a žena, mířil na Písek. Za křižovatkou u rozvodny přejel do protisměru, kde se střetl s kamionem,“ popsala písecká policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová. 

Kromě řidiče a jeho sedmašedesátileté spolujezdkyně jiní lidé v osobním autě nejeli.

„Když k nehodě přijeli záchranáři, objevili v osobním vozem zaklíněného muže a ženu. Oba utrpěli zranění neslučitelná se životem. Lékař tak mohl pouze konstatovat jejich smrt,“ upřesnila mluvčí jihočeských záchranářů Petra Kafková.

„Zdravotníci na místě vyšetřili i řidiče nákladního vozidla, vyvázl bez vážnějších zranění,“ uvedla mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková. Dodala, že záchranná služba ho odvezla k dalšímu vyšetření do písecké nemocnice. 

Příčiny nehody policie nadále vyšetřuje.

Nehoda se stala kolem 16:00. „Policisté odklání dopravu z hlavní silnice na objízdné trasy,“ řekla odpoledne policejní mluvčí. Následná uzavírka silnice trvala zhruba do 20:30. Letos při dopravních nehodách na jihočeských silnicích zemřelo 41 lidí.

Nehoda se stala poblíž známé křižovatky Lety.

Nehoda se stala poblíž známé křižovatky Lety.

Autor: