Nákladní auto srazilo ženu na elektrokoloběžce, ta je těžce zraněná

  9:30
Čtyři nehody se staly na jihočeských silnicích během několika desítek minut v pondělí odpoledne. Nejvážnější situace byla na hlavním tahu z Budějovic na Krumlov, kde nákladní automobil srazil ženu na elektrokoloběžce. Záchranáři ji pak v bezvědomí museli přepravit vrtulníkem do nemocnice.

K nehodě u Dolního Třebonína musel vzlétnout vrtulník. | foto: ZZS JČ

Žena na elektrokoloběžce přejížděla frekventovaný hlavní tah I/39 z Českých Budějovic na Český Krumlov. Mířila od STK k Dolnímu Třebonínu, když nedala přednost nákladnímu vozidlo, které ji srazilo.

„Žena po nárazu zůstala v bezvědomí. Na místo okamžitě vyrazila posádka z Českého Krumlova a vzlétl také vrtulník. Zraněná musela být napojena na umělou plicní ventilaci a s těžkým polytraumatem byla letecky transportována na ARO českobudějovické nemocnice,“ popsala mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Zuzana Fajtlová.

Na silnici z Budějovic do Krumlova se bourá často a následky střetů bývají mnohdy vážné. Stejně tak celkově přibývá i nehod na elektrokoloběžkách, jejichž řízení lidé často podceňují.

O pár minut později vyjížděli záchranáři i na Prachaticko, kde ve Čkyni nacouval osobní automobil do chodkyně. „Starší žena utrpěla lehčí poranění v oblasti dolních končetin a byla převezena do nemocnice,“ přidala Fajtlová.

Záhy srazilo osobní auto cyklistku v Plzeňské ulici v Budějovicích. Žena také zamířila do nemocnice se zraněním horních končetin. V Blatné na Strakonicku pak autobus srazil chodce. „Zraněný muž po vyšetření a ošetření nevyžadoval další péči,“ oznámila mluvčí.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: