Řidič na Písecku narazil s autem do posedu a stromů, na místě zemřel

  10:26
K tragické havárii vyjeli v sobotu po poledni policisté na Písecku. Mezi obcemi Chyšky a Ratiboř řidič zřejmě nezvládl řízení, vjel do protisměru a následně narazil do posedu a stromů. Muž na místě zemřel.

Na Písecku řidič narazil nejprve do posedu, následně do stromů. (11. září 2021) | foto: Policie ČR- KŘP Jihočeského kraje

„Havárie osobního vozidla s přívěsem se stala mezi obcemi Chyšky a Ratiboř. Po příjezdu na místo nejprve strážci pořádku z Milevska provedli prvotní šetření a ve spolupráci s ostatními složkami Integrovaného záchranného systému pomohli s vyproštěním řidiče - seniora, který již nejevil známky života,“ řekl krajský mluvčí policie Milan Bajcura.

Podle dosavadního vyšetřování jel sedmašedesátiletý muž s autem Škoda Octavia s přívěsem, který měl naložen stavebním materiálem ve směru od obce Chyšky. 

„Pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem nákladu a profilu komunikace, kdy z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde pod svahem narazil do mysliveckého posedu a poté ještě do vzrostlých stromů, zde podlehl následkům zranění neslučitelných se životem,“ popsal Bajcura.

Autor: