Partneři slavili narozeniny, při hádce muž polil ženu hořlavinou a zapálil ji

  13:12
Dvaapadesátiletý opilý muž z Písku na oslavě svých narozenin po hádce polil hořlavinou svoji přítelkyni a kapalinu zapálil. Ženu pak uhasil a zavolal záchranáře. Útočníka policisté zadrželi a obvinili z pokusu vraždy.
Na přechodu pro chodce v pražských Strašnicích ležel muž, kolem sebe měl stopy...

ilustrační snímek | foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

 Dvaapadesátiletý muž slavil s přítelkyní narozeniny v bytě.

„Pak ale došlo k hádce a muž ženu, pravděpodobně ze žárlivosti, polil hořlavou kapalinou, kterou následně zapálil. Hořící a křičící ženu pak uhasil vodou a přivolal záchranáře,“ popsal policejní mluvčí Jiří Matzner.

Zraněnou pětapadesátiletou ženu záchranáři transportovali na specializované pracoviště v Praze s popáleninami druhého a třetího stupně hlavně v oblasti hlavy a horní části trupu.

„Po útoku byla při vědomí. Jak dlouho se bude léčit, je zatím otázkou. Obecně ale trvá léčba větších popálenin v řádech týdnů až měsíců,“ popsala mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Zuzana Fajtlová.

Opilého útočníka, který nadýchal 1,4 promile, policisté zadrželi a obvinili z pokusu vraždy, podali také podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby. „Muži hrozí trest odnětí svobody v délce deseti až osmnácti let,“ upřesnil Matzner.

Autor: