Pozor, námrazy jsou tu. Starší řidič zemřel po smyku a nárazu do kamionu

  12:16
Tragická nehoda se stala ráno u Horní Vltavice na Prachaticku. Starší řidič osobního vozu dostal na namrzlé vozovce smyk a narazil do kamionu. Zemřel na místě. Silnice má být zavřená zhruba do 13 hodin.

Nehoda se stala kolem deváté hodiny ráno u Horní Vltavice. | foto: Policie ČR

Šestasedmdesátiletý řidič ve vozu Kia Picanto jel směrem na Horní Vltavici. Po projetí ostré zatáčky dostal smyk, přejel do protisměru, kde se srazil s kamionem.

„Nehoda se stala v lesním úseku, kde byla vozovka namrzlá. Na místo museli vyrazil cestáři, aby ji posypali,“ popsal mluvčí jihočeských policistů Milan Bajcura.

K nehodě vyjela sanitka z Volar a lékařská posádka z Vimperka, na Šumavu vzlétl také vrtulník.

„Záchranáři zraněnému muži poskytovali resuscitační péči, protože u něj došlo k selhání životních funkcí, ale zranění byla natolik vážná, že jim na místě podlehl,“ upřesnila mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová.

Frekventovaná silnice na hraniční přechod s Německem zůstává zavřená, policie odklání dopravu na objížďky. Provoz by se tam měl vrátit do 13. hodiny.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: