Muž sjel autem do rybníka na Budějovicku, pak seděl svlečený na břehu

  13:42
Osobní auto tahali v neděli v noci hasiči z rybníka na Českobudějovicku. Řidiče našli policisté sedět na břehu. Nebyl jim schopný říci, jestli byl ve voze sám. Záchranáři jej odvezli do nemocnice.

Řidič vyjel ze silnice a skončil v rybníce Horní Machovec. Auto vytáhli z vody hasiči. | foto: HZS Jihočeského kraje

V neděli kolem čtvrté hodiny ranní zavolal řidič nákladního vozu, že projížděl kolem rybníka, kde viděl auto převrácené na střechu.

Když policisté přijeli k rybníku Horní Machovec, který se nachází u silnice spojující Čejkovice a Dubné, objevili na vozovce u vody svlečeného muže.

„Byl to řidič vozidla, které skončilo v rybníce. Muž nebyl zcela při sobě a nebyl schopný říct, zda byl v autě sám,“ popsal policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policisté s hasiči i policejním psem prohledali okolí i rybník, kde bylo zhruba půl metru vody, ale nikoho dalšího nenašli.

„Hasiči poté jeřábem auto otočili zpět na kola a vytáhli na břeh,“ doplnila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Řidič skončil v nemocnici. „Odběr krve ukáže, zda a jak moc řídil pod vlivem alkoholu,“ dodal Matzner s tím, že výsledky budou za několik dní.

Podobná nehoda se stala v roce 2017 u sousedního rybníka Malý Machovec. Tehdy volal na policii muž, že skončil s autem ve vodě a stojí na jeho střeše.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: