Motorkář havaroval při řádění v lese, druhý den utekl z nemocnice

  11:42
Vážné zranění si způsobil dvacetiletý motorkář, který se ještě s jedním jezdcem proháněl lesem na Táborsku. Ani jeden neměl na motorku řidičský průkaz a stroje navíc byly bez registračních značek. Mladík skončil v nemocnici, odkud o den později utekl a hledala jej policie.

ilustrační snímek | foto: Policie ČR

Nehoda se stala v neděli odpoledne v lese v katastru obce Hlavatce.

„Podle oznámení tam na motorkách jezdili minimálně dva mladíci z nedaleké Želče ve věku 20 a 24 let, přičemž mladší z nich havaroval,“ popsal policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Záchranáři zraněného mladíka převezli do táborské nemocnice. Tím však práce policistů na případu neskončila. Druhý den po deváté hodině ranní totiž z nemocnice utekl a podle lékařů byl vzhledem ke svému stavu v ohrožení života.

„Proto jsme okamžitě spustili pátrací akci, do které se zapojilo několik hlídek. Těm se ve spolupráci s rodinou, která dala tip, podařilo mladíka během hodiny vypátrat,“ uvedl Doubek.

Oba mladíci porušili hned několikrát zákon. „K řízení motorek neměli příslušná řidičská oprávnění, na motorkách nebyly tabulky poznávacích značek a vedle zakázané jízdy v lese rovněž neoprávněně užili i pozemní komunikaci,“ shrnul Doubek. Jejich potrestání se bude řešit při přestupkovém řízení.

Autor: