Budvar uvařil tradiční Požehnaný ležák, darem ho dostane i papež

  8:36
Budějovický Budvar dodržel tradici a uvařil várku Požehnaného ležáku. O druhém adventním víkendu ho slavnostně představili v českobudějovické restauraci Masné krámy.

Ředitel Budějovického Budvaru Petr Dvořák čepuje v Masných krámech Požehnaný ležák. Výnos z jeho prodeje poputuje na konto městské charity | foto: Petr Lundák, MF DNES

Čepování se při slavnostním momentu chopil také ředitel Budějovického Budvaru Petr Dvořák. Letos pivovar stočil sto sudů a více než dva tisíce 0,75litrových lahví. 

Za každou věnuje Budvar sto korun Diecézní charitě České Budějovice, stejně tak předá pivovar i výtěžek z čepovaného piva této speciální várky.

Požehnaný ležák uvařili podle stejné receptury jako světlý ležák značky Budweiser Budvar. Zájemci ho mohou ochutnat až do Vánoc v Masných krámech a ve stánku svatého Mikuláše u stejnojmenné katedrály v krajském městě.

„Je pro nás už milou předvánoční tradicí. Jsem rád, že můžeme i letos společnými silami pomoci potřebným přímo v Českých Budějovicích. Děkuji všem, kteří se na projektu podílejí,“ uvedl ředitel Dvořák.

Speciální várka budějovického piva také opět zamíří do Vatikánu jako dar Svatému otci papeži Františkovi.  

„Budeme vděční všem, kteří se do akce zapojí a pivo si za dobrým účelem koupí. Věříme, že i přes současnou složitou situaci bude prodej úspěšný a my z výtěžku budeme moci zafinancovat naše dobrovolnické aktivity především u dětí, nemocných a seniorů,“ řekl Jiří Kohout, ředitel Diecézní charity České Budějovice.

Autor: