Lupiče zaskočila přepadená čerpadlářka, za chvíli ho sebrali i s pistolí

  10:52
Bez peněz odešel lupič z čerpací stanice v Českých Budějovicích, kterou s plynovou pistolí v ruce přepadl v neděli večer. Obsluhující žena mu sdělila, že právě začala směnu a má prázdnou kasu. Muže zadrželi za dvacet minut strážníci.

Muže, který přepadl čerpací stanici na Dlouhé louce v Českých Budějovicích, zadrželi u Stromovky strážníci. | foto: MP České Budějovice

V neděli po 18. hodině volala obsluha čerpací stanice na Dlouhé louce, že ji přepadl muž s pistolí.

„Do prodejny vstoupil muž v kraťasech a s batohem. S pistolí v ruce požadoval vydání hotovosti. Obsluhující žena mu odmítla peníze vydat s tím, že právě začala směnu a má prázdnou kasu,“ popsal policejní mluvčí Jiří Matzner.

Muž pravděpodobně tuto reakci nečekal a z čerpací stanice utekl směrem k nedalekému lesoparku Stromovka. Po ozbrojeném pachateli začali okamžitě pátrat policisté i strážníci.

Jedna z hlídek městské policie muže odpovídajícího popisu spatřila na stezce vedoucí do Stromovky.

„Zjevně rozrušený muž na výzvu začal hledat svůj osobní doklad v batohu. Při jeho otevření strážníci uvnitř zahlédli střelnou zbraň. Batoh okamžitě odstranili z jeho dosahu a za použití donucovacích prostředků muži nasadili služební pouta,“ uvedla mluvčí strážníků Věra Školková.

Mluvčí Matzner upřesnil, že muž měl u sebe plynovou pistoli. Po výslechu na něj čekalo obvinění z pokusu loupeže, vyšetřovatel také požádal prostřednictvím státního zástupce soud o uvalení vazby.

Autor: