Muž přepadl řidiče a ujel jeho autem, po dopadení museli vůz dezinfikovat

  15:08
Kriminalisté na Prachaticku vyšetřují 22letého muže, který nedaleko Hracholusk přepadl s nožem v ruce řidiče a odjel s jeho autem. Policisté pachatele po zadržení museli testovat na koronavirus, měl totiž zvýšenou teplotu.

ilustrační snímek | foto: Petr Eret, MF DNES

Řidiče ve služebním voze Škoda Fabia si mladý lupič vyhlédl v pátek okolo půl čtvrté odpoledne na jednom z odpočívadel u silnice II/145. S nožem v ruce jej donutil z auta vystoupit.

„Do vozu nasedl a začal s ním ujíždět směrem k Prachaticím. K žádnému zranění řidiče naštěstí nedošlo, a tak mohl zavolat na tísňovou linku o pomoc,“ popsala mluvčí prachatických policistů Martina Joklová.

Do zásahu proti ozbrojenému lupiči okamžitě vyjeli policisté z Prachatic a nedalekých Netolic. Po pár minutách se jim podařilo prchajícího mladíka zadržet i s vozidlem nedaleko obce Žitná.

„Při zákroku nebyl nikdo zraněn a u zadrženého řidiče byla orientačním testem zjištěna přítomnost omamných a psychotropních látek. Proto byl nařízen odběr krve pro účely dalšího zkoumání vlivu návykových látek na jeho jednání,“ uvedla Joklová.

Zadržený muž si ale na místě začal stěžovat na to, že mu není dobře, policisté mu tedy změřili teplotu. Kvůli možné nákaze koronavirem to navíc podle nařízení ministerstva zdravotnictví musejí provádět u každého zadrženého.

„Po opakovaném změření kolegové zjistili, že má zvýšenou teplotu. Kvůli tomu museli přijmout nezbytná bezpečnostní opatření, včetně dekontaminace jejich výstroje a výzbroje a také odcizeného vozidla,“ dodala policejní mluvčí.

Test nakonec u muže vyšel negativně. Případ si převzali prachatičtí kriminalisté, kteří lupiče obvinili a soud jej poslal do vazby. Za loupežné přepadení mu hrozí až deset let vězení.

Pachatel přepadl řidiče nedaleko Hracholusk (červený bod), policisté jej dopadli poblíž Žitné (modrý bod)

Pachatel přepadl řidiče nedaleko Hracholusk (červený bod), policisté jej dopadli poblíž Žitné (modrý bod)

Autor: