V Jindřichově Hradci někdo nastražil na psy návnady s hydroxidem sodným

  9:22
V Jindřichově Hradci se objevily nebezpečné návnady, které mají otrávit psy při venčení. Uzeninu, v níž byl nacpaný sáček s louhem, našla žena, která informovala policisty. Ti případ prověřují jako pokus o týrání zvířat a upozorňují obyvatele, že pokud návnadu najdou, měli by přivolat hlídku.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

Uzeninu s vloženou chemikálií našla žena ve Schwaigrově ulici v první polovině října. A oznámila to na policii.

„Místo je v zástavbě bytových domů kousek od vlakového nádraží a sídla Policie ČR,“ poznamenala jindřichohradecká policejní mluvčí Věra Mžiková.

Upřesnila, jak návnada vypadala - byla to uzenina, v níž byl igelitový sáček s chemickou látkou. Následný rozbor ukázal, že to byl hydroxid sodný.

„Jeho pozření by mohlo způsobit trvalé poškození zdraví zvířete anebo smrt. Policisté případ prověřují pro podezření z pokusu o týrání zvířat,“ doplnila Mžiková.

Na lince 158, nebo přímo na obvodním oddělení v Jindřichově Hradci policisté přijmou informace vedoucí k dopadení pachatele. „Dále bychom chtěli upozornit občany, aby v případě nálezu takové podezřelé návnady na místo přivolali hlídku policie,“ uvedla mluvčí.

Autor: