iDNES.cz

V kempu u Orlické přehrady po deseti dnech znovu hořelo, karavan a dvě auta

  12:34
V noci na pátek znovu hořelo v kempu Radava u Orlické přehrady na Písecku. Shořel karavan, dvě osobní auta, dva přístřešky a poškozených bylo dalších pět vozidel.

Před deseti dny ve stejném kempu shořelo 11 karavanů, obytný automobil a osobní auto. (13. 7. 2021) | foto: HZS ČR

Už před deseti dny ve stejném kempu shořelo 11 karavanů, obytný automobil a osobní auto. Policisté již tehdy vyloučili technickou závadu.

„Oznámení o požáru jsme přijali v půl třetí v noci. Jeho příčiny jsou v šetření. Prověřujeme úmysl i nedbalost,“ uvedla k nynějšímu požáru mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Škoda byla vyčíslena na 1,1 milionu korun. Při požáru se podobně jako v předchozím případě nikdo nezranil.

Povodí Vltavy jako správce areálu požaduje, aby z něj lidé odstranili nevyhovující obytné vozy a přístřešky. Současně chce správce kempu představit investiční záměr na úpravy kempu týkající se například zásobování vodou, elektřinou, odkanalizování či nový provozní řád. Mluvčí Povodí Hugo Roldán nevylučuje, že by mohly požáry ovlivnit jeho nové znění.

„Teoreticky můžeme požadovat po nájemcích, aby měli například testy a dokumentaci, že jsou třeba vařiče v provozuschopném stavu. Můžeme to kontrolovat, ale nelze úplně zabránit tomu, aby měli všichni vše v pořádku,“ řekl.

Autor:
zpět na článek