Inspektoři zavřeli sklad s prošlým masem, našli i kebab pochybného původu

  9:38
Prošlé hovězí maso a drůbeží polotovary bez povinného označení odhalili inspektoři Státní veterinární správy při kontrole provozovny na Prachaticku. Objekt, kde vakuově balené a mražené potraviny nalezli, ihned uzavřeli. Za přestupek hrozí i mnohamilionová pokuta.

Masný polotovar znehodnocený barvou. | foto: Státní veterinární správa

Na Prachaticku inspektoři v uplynulých dnech kontrolovali značně neudržovanou provozovnu, v objektu byl velký nepořádek a chybělo tam potřebné vybavení potravinářského podniku.

Zmrazené maso ve skladu.

Zmrazené maso ve skladu.

„Zároveň veterinární inspektoři při kontrole zjistili, že v chladírenském skladu bylo přibližně 1 300 kilogramů zejména vakuově baleného hovězího masa, v menší míře také drůbeží masné polotovary, které nebyly značené v souladu s platnou legislativou,“ informoval Petr Vorlíček, mluvčí Státní veterinární správy.

Prošlé datum spotřeby mělo přibližně 700 kilogramů vakuově baleného masa, dalšímu chyběly povinné údaje. „Inspektoři na místě potraviny znehodnotili obarvením a nařídili jejich neškodnou likvidaci,“ uvedl dále Vorlíček.

Také sdělil, že u mražených kebabů nebyl v souvislosti s výrobou jasný původ masa. Na dvoře pak byly v mrazírenském návěsu další podobné kebaby a maso v přepravních bednách. Oba sklady veterinární správa uzavřela.

Za tuto nelegální činnost a přestupek může dostat majitel masa v souladu se zákonem o potravinách pokutu až do výše 50 milionů korun.

Autor: