Jelen sebral na honu myslivci kulovnici a utekl s ní do lesa, už ji nenašli

  13:20
Hodně neobvyklý případ se stal při honu na Lipensku na jihu Čech. Jednomu z myslivců tam jelen odnesl kulovnici. Zbraň se doposud nepodařilo najít.

ilustrační snímek | foto: Pavel Černý

Byl to běžný hon v obvodu lesní správy Horní Planá na Českokrumlovsku. Několik myslivců při něm postupovalo lesem a v jednom okamžiku pes vyplašil jelena. Ten se zvedl a vyřítil se přímo proti jednomu z myslivců. Proběhl kolem něho a parohem mu roztrhl levý rukáv bundy.

„Kulovnice, kterou měl myslivec zavěšenou, naštěstí bez nábojů a zásobníku, se svezla jelenovi na paroží. A ten s ní zmizel,“ popsal jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. 

Myslivcův kolega pak jelena i se zbraní na paroží viděl ještě asi o kilometr dál. Společně pak prohledali les, zbraň však nenašli. Muži tak nezbylo, než ztrátu kulovnice oznámit policistům.

„Pokud by zbraň někdo nalezl, je povinen ji odevzdat nejbližšímu útvaru policie. Nebo nález oznámit na linku 158,“ zdůraznil Matzner.

Poznamenal, že občas se stává, že například střelec položí zbraň na střechu auta a odjede. S podobným příběhem jako nyní, se však prý ještě nesetkal.

Autor: