iDNES.cz

Hledač vltavínů kutal pod zemí i na silvestra, v jámě nebyl ani vidět

  11:10
Policisté, kteří na Českobudějovicku pravidelně kontrolují lesy ničené nelegálními kopáči vltavínů, chytili jednoho z hledačů i na silvestra. U osady Jakule muže objevil pes v hluboké jámě, v níž nebyl kopáč ani vidět.

Lesy v okolí osady Jakule poblíž Nových Hradů jsou vyhledávanou lokalitou nelegálních hledačů vltavínů. Zůstávají po nich hluboké jámy a zničené rozsáhlé plochy.

Policisté tato místa dobře znají a pravidelně tam jezdí na kontroly. Vyrazili tam i poslední den loňského roku.

„Krátce před polednem vyslal jeden z psovodů svého psa do prostoru a ten byl úspěšný už po několika minutách. Svým štěkotem označil místo pod zemí, kde se nacházela neznámá osoba,“ popsala jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Když policista dorazil na místo, nebyl člověk v díře téměř vidět. Policista psa odvolal a vyzval kopáče, aby z jámy vylezl.

Muž měl v ruce tesařské kladívko a hlídce přiznal, že hledal vltavíny. Na místo dorazili i policisté z obvodního oddělení v Trhových Svinech, kteří se nyní případem zabývají.

„Třicetiletý muž se dopustil přestupkového jednání. Případ policisté oznámí příslušnému správnímu orgánu,“ dodala Schwarzová.

Lesy v okolí Jakule už spadají pod CHKO Třeboňsko.

Lesy v okolí Jakule už spadají pod CHKO Třeboňsko.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor:
zpět na článek