K požáru truhlárny povolali hasiči sedm cisteren, škoda je pět milionů

  11:16
U požáru truhlárny na Písecku zasahovali od středečního odpoledne profesionální i dobrovolní hasiči se sedmi cisternami a žebříkem. Škoda byla předběžně vyčíslena na pět milionů korun. Vyšetřovatelé nyní pátrají po příčině vzniku požáru. Událost se obešla bez zranění.

V obci Podolí I. na Písecku hořela ve středu truhlárna. | foto: HZS Jihočeského kraje

Informaci o požáru truhlárny v obci Podolí I přijali hasiči na tísňovou linku osm minut po 15. hodině. Na místo vyjely profesionální jednotky z Písku, poplach byl vyhlášen dobrovolným hasičů v obcích Podolí I, Záhoří, Písek a Bernartice.

„Průzkum ukázal, že hoří ve střeše truhlárny o půdorysu přibližně 15 krát 40 metrů. Oheň se šířil sendvičovou střechou mezi izolací, kterou tvořila vata a polystyren. Bylo velice komplikované se k požáru vůbec dostat,“ uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Hasiči museli kusy střechy úplně odstranit. Práci jim ztěžoval kouř. Ze stanic Písek a Tábor jim kolegové dováželi další lahve se vzduchem.

Okolo půl šesté velitel zásahu nahlásil lokalizaci požáru, to znamená, že se přestal šířit a byl pod kontrolou hasičů. Ti pokračovali v rozebírání střechy a dohašování. Okolo 20. hodiny většina jednotek odjela.

Na požářišti zůstali hasiči obcí Podolí I a Záhoří, kteří ho monitorovali do ranních hodin. Úplná likvidace požáru byla nahlášena až dnes v devět hodin dopoledne.

Nyní jsou na místě vyšetřovatelé, kteří s policií zjišťují příčinu vzniku požáru. Výše škody byla stanovena předběžně na pět milionů korun.

„V truhlárně nikdo nebyl, hasiči nikoho neevakuovali. Nemáme informace, že by byl někdo zraněný,“ doplnila Matějů.

Truhlárna hořela v obci Podolí I.

Truhlárna hořela v obci Podolí I.

Autor: