iDNES.cz

Muž hodil nalezený granát do ohně, výbuch ho vážně zranil

  13:48
Když někdo najde munici, měl by to v první řadě nahlásit policii, která se postará o likvidaci. Muž z Českokrumlovska však zvolil úplně jiný a velmi nebezpečný postup, který se mu vůbec nevyplatil. Nalezený granát hodil do ohně, následná exploze ho vážně zranila.

Do tohoto ohniště hodil muž granát. | foto: Policie ČR

K události vyjížděli českokrumlovští policisté v sobotu 5. září krátce po sedmé hodině večerní.

„Podle dosavadního vyšetřování našel muž ve středním věku granát typu DG ráže 2 centimetry, Sprgr (FLAK),“ uvedla jihočeská policejní mluvčí Lenka Pokorná.

Místo toho, aby nález oznámil, tak si granát ponechal, odnesl ho do své chaty u Holubova na Českokrumlovsku a o něco později ho hodil do ohniště.

Nehoda na sebe nenechala dlouho čekat. Granát vybuchl a střepiny muže vážně zranily. „Policisté už zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu nedovolené ozbrojování,“ upozornila Pokorná.

Znovu připomněla, že nález jakéhokoliv podezřelého předmětu připomínajícího munici je nutné neprodleně oznámit Policii ČR.

„S nálezem nikterak nemanipulujte, pouze zajistěte prostor proti vstupu dalších osob. Při podobných nálezech je nutné být maximálně opatrný. V žádném případě předmět nepřenášejte nebo tak jako v tomto případě neodnášejte domů,“ upozornila mluvčí.

Vhazování takových předmětů do ohně je podle ní vyloženě hazard se životem.

Autor:
zpět na článek