Zfetovaná řidička v autě s rozbitým čelním sklem ujížděla policistům

  16:44
Píseckým policistům se o víkendu pokusila ujet žena, která řídila auto s rozbitým předním sklem. Když ji chytili, zjistili, že má zákaz řízení. Dechovou zkoušku na alkohol odmítla, test na drogy měla pozitivní. Policisté nyní zjišťují, kdo a jak rozbil přední sklo automobilu.

Žena ujížděla až do slepé ulice v lokalitě U Václava. | foto: Policie ČR

V sobotu v půl desáté dopoledne si policisté, kteří dohlíželi na provoz na silnici I/20 na okraji Písku, všimli auta značky Seat s rozbitým čelním sklem.

Dvaačtyřicetiletou řidičku jedoucí od Tálína chtěli zastavit, ale ona jejich výzev neusposlechla a pokračovala rychle směrem na Písek. Jízdu jí ztěžoval špatný výhled přes rozbité čelní sklo.

Policisté se pustili za ní a světelným i zvukovým znamením se ji snažili zastavit. Žena ale ujížděla dál po čtyřproudové silnici procházející Pískem. Pak zabočila do čtvrti rodinných domů v lokalitě U Václava. Ve slepé ulici honička skončila.

„Policisté ženu za použití donucovacích prostředků dostali ven z auta a spoutali ji. Dechové zkoušce na alkohol se odmítla podrobit, test na drogy byl pozitivní na amfetamin/metanfetamin. To ještě nebylo vše, žena měla problémy se zákonem i v minulosti a má zákaz řízení,“ řekla policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Přivolaní zdravotníci ženu prohlédli a dopravní policisté ji převezli na záchytku do Českých Budějovic, kde zjistili, že i tam už s ní mají zkušenosti.

Nyní policisté zjišťují, jak došlo k rozbití čelního skla automobilu. Zadržená žena s nimi totiž odmítla komunikovat.

Autor: