Sesuv půdy omezil dopravu na D3 poblíž Tábora, dálnici zalila voda

  10:06
Řidiči jedoucí po dálnici D3 ve směru od Prahy na České Budějovice by měli být velice pozorní nedaleko Tábora. Policie před desátou hodinou ohlásila, že tam došlo k sesuvu půdy směrem k dálnici a vylití vody přes všechny jízdní pruhy.

Voda a bahno jsou na dálnici D3 mezi 91. a 92. kilometrem v katastru obce Myslkovice nedaleko Soběslavi na Táborsku. | foto: Policie ČR

Dopravní policisté už jsou na místě a usměrňují dopravu. Spolupracují také se silničáři, kteří by měli před nebezpečný úsek umístit varovné značky.

„Půda se sesula na straně ve směru od Prahy, ale voda se následně dostala přes všechny čtyři jízdní pruhy, je tedy v obou směrech,“ potvrdil jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Ještě doplnil, že se tam naštěstí zatím nestala žádná nehoda. Voda a bahno je mezi 91. a 92. kilometrem v katastru obce Myslkovice nedaleko Soběslavi na Táborsku.

Problém souvisí s vydatnými dešti, které tuto oblast zasáhly v posledních dnech.

A na Táborsku policie hlásí ještě jeden podobný problém nedaleko Chýnova. Tam teče voda přes silnici první třídy mezi Dolními Hořicemi a Kladruby. Jak dlouho komplikace potrvají, zatím není jasné.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: