Policista vystřelil v chatové osadě na agresivního pachatele, muž zemřel

  10:22,  aktualizováno  16:44
Policista na Jindřichohradecku vystřelil ze služební zbraně proti agresivnímu pachateli. Muž na následky zranění zemřel. Případ prověřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů, policejní prezident se svého kolegy zastal.

ilustrační snímek | foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

Policisté byli povolání ve středu okolo 20. hodiny do chatové oblasti nedaleko obce Smržov poblíž Lomnice nad Lužnicí.

„Zasahující policista z obvodního oddělení Třeboň tam použil služební zbraň proti agresivnímu pachateli. Ten při zákroku utrpěl zranění, kterému na místě podlehl,“ popsala bez dalších podrobností jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Podle informací, které MF DNES získala, jezdila do místa incidentu hlídka policie pravidelně. „Bylo to takřka na denním pořádku,“ zmínil jeden z obyvatel obce Smržov.

V chatové osadě mělo údajně několik lidí mezi sebou často spory a vše souviselo také s drogami. Policisté tak v místě podle obyvatel vesnice museli řešit různé incidenty, rozepře, konflikty či drobné krádeže.

Na případu nyní pracují kriminalisté Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje a pracovníci Generální inspekce bezpečnostních sborů.

„Zjišťujeme a prověřujeme veškeré okolnosti. Převzetí této záležitosti je standardním postupem a děje se tak zpravidla v případech, kdy byla při služebním zákroku použita zbraň. Vzhledem k tomu, že prověřování je na samém začátku, nebudeme k věci v tuto chvíli poskytovat žádné bližší informace,“ uvedla mluvčí GIBS Ivana Nguyenová.

Policejní prezident Jan Švejdar se na Twitteru svého podřízeného zastal.

„Z vlastní zkušenosti vím, jak těžké je rozhodnutí vystřelit na člověka, který ohrožuje na životě někoho jiného. Není to samo sebou a ne každý to dokáže. O to víc si vážím každého policisty, který musel toto rozhodnutí ve vteřině a tváří v tvář vlastní smrti učinit. Stojím za vámi!“ uvedl Švejdar.

K incidentu došlo v chatové osadě poblíž Smržova.

K incidentu došlo v chatové osadě poblíž Smržova.

Autor: