Konečný opouští hnutí ANO, primátora Budějovic obvinil z papalášství

  16:22
Bývalý náměstek primátora Českých Budějovic František Konečný po osmi letech odchází z hnutí ANO, informoval o tom dnes ráno. Primátora Jiřího Svobodu (ANO) osočil z papalášství, ten mu vzkázal, že neumí prohrávat.

Bývalý náměstek budějovického primátora František Konečný (ANO) zůstává městským a krajským zastupitelem. | foto: Petr Lundák, MF DNES

„Když jsem do hnutí vstupoval, věřil jsem, že zásady tenkrát preferované, tedy zejména boj proti korupci, papalášství a odborná práce ve prospěch občanů budou platit i v Českých Budějovicích,“ vysvětlil František Konečný ve svém vyjádření.

„Má nespokojenost vyvrcholila papalášským chováním exnáměstka primátora Viktora Lavičky a primátora Jiřího Svobody (oba ANO, pozn. red.),“ přidal Konečný. 

Lavička ve funkci nahradil právě Konečného, který o dva roky později zveřejnil informaci, že měl Lavička dohodu o provedení práce s dopravním podnikem, následkem čehož post opustil. Konečný celou věc považuje za nepřijatelnou.

„Předešel své vyloučení“

„František Konečný neumí prohrávat. Prohrál krajské volby, obhajobu oblastního předsedy, kde ho porazil Viktor Lavička, a minulý týden prohrál i ve volbě předsedy zastupitelského klubu, kde jsem ho porazil já. On tímhle v podstatě předešel své vyloučení, které bylo neodvratné,“ reagoval Svoboda.

Ten také odmítl Konečného osočení z toho, že zaměstnanci města nepomáhali s fungováním Očka, tedy očkovacího centra.

Podle Svobody o ukončení pomoci rozhodl tajemník magistrátu Zdeněk Řeřábek, jenž to vysvětlil tím, že je personál magistrátu potřeba v práci.

Konečný však z politiky neodchází. „Nadále zůstávám městským i krajským zastupitelem a budu podporovat všechny aktivity ve prospěch občanů Českých Budějovic a Jihočeského kraje,“ dodal muž, který byl v minulých krajských volbách lídrem kandidátky hnutí ANO.

Vládnoucí koalice má i s Konečným ve 45členném zastupitelstvu 27 křesel.

Autor: