Párky někdo prošpikoval špendlíky a sponkami, jeden pes musel na operaci

  9:20
Hned několik návnad s ostrými předměty našli pejskaři během uplynulého víkendu v různých částech Českých Budějovic. Kvůli jedné z nich skončila fenka bígla na operaci. Ostatní nebezpečné laskominy se podařilo včas sebrat. Případem se zabývají policisté.

Návnadami byly uzeniny, do kterých někdo schoval špendlík či kancelářskou sponu. | foto: Policie ČR

„Českobudějovičtí policisté z městského obvodního oddělení vyšetřují případ pohozených návnad v parcích v krajském městě. Dosud neznámý pachatel či pachatelé na dvou místech pohodil uzeniny, kdy byly uvnitř napíchány špendlíky a kancelářské sponky,“ potvrdil policejní mluvčí Milan Bajcura.

Fotogalerie

První návnada ležela v parku Stromovka, kde ji snědla fenka bígla, která kvůli ostrým předmětům skončila na operaci. 

Další uzeninu našel pejskař v Plzeňské ulici, kde leželo pět nebezpečných předmětů. Dotyčný je ale naštěstí stihl posbírat.

Případ vyšetřují policisté pro podezření z týrání zvířat, za což hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

„Připomínáme majitelům psů v Českých Budějovicích i jinde, aby dbali zvýšené opatrnosti při venčení svých psů a jiného zvířectva. Kdo by měl jakékoli poznatky k popisovaným případům, kontaktujte nás na obvodním oddělení České Budějovice–město, ulice 28. října 1, telefon 974 226 700 případně na lince tísňového volání 158,“ doplnil Bajcura.

Autor: