Starostovi namalovali na vrata šibenici, jinde se u voleb prali senioři

  14:14,  aktualizováno  16:11
Tři rudá písmena UDH a šibenici objevil na vratech svého domu v pátek ráno starosta Bělče na Táborsku Stanislav Šmejkal. Podle něj zkratka znamená Údolí dutých hlav a v obci už se používala i dřív, proč, to starosta netuší.

Rudý nápis UDH a šibenici objevil na svých vratech starosta obce Běleč Stanislav Šmejkal v první den komunálních voleb. | foto: Stanislav Šmejkal

Pomalovaných vrat si Stanislav Šmejkal všiml v pátek ráno, když šel do práce. Zkratka UDH podle jeho slov v obci není novinkou. 

„Když ji použili poprvé, vůbec jsem netušil, co znamená. Kamarádi mi pak řekli, že by to mělo znamenat Údolí dutých hlav. Vůbec netuším, proč se u nás používá,“ uvedl Šmejkal.

Zároveň neví, co pachatele k činu vedlo. 

„Lidé se hned ptali, jestli mám strach, což nemám. Mám ale malé děti, takže je to nepříjemné v tomhle ohledu, protože se ptají, co to znamená. Právě proto jsem věc předal policii,“ sdělil Šmejkal, který událost považuje za slabomyslnost.

Výsledky voleb v Bělči na Táborsku najdete zde

Obec se 162 oprávněnými voliči vede osm let. Svůj post letos obhajuje jako lídr Sdružení nezávislých kandidátů Běleč.

Policie potvrdila, že se případem zabývá.

„V pátek kolegové z Mladé Vožice ohledali místo činu a vyslechli sousedy. Zatím pracujeme s verzí, že je neznámý pachatel podezřelý ze spáchání poškození cizí věci a nebezpečného vyhrožování,“ sdělil mluvčí jihočeských policistů Milan Bajcura. Pachateli hrozí až rok vězení.

Senioři se hádali a pak strkali

Událost na Táborsku nebyla jediným incidentem, který musela policie v souvislosti s volbami řešit.

Volby 2018

V Lužnici na Jindřichohradecku v pátek vyjížděla ke rvačce dvou seniorů. 

„Dva starší občané se nejdříve pohádali ve volební místnosti. Pak šli ven a tam se porvali. Na místě zasahovali třeboňští policisté,“ doplnil Bajcura s tím, že oba muže čeká výslech a policie bude incident vyšetřovat.

Senioři jsou podezřelí z výtržnictví. 

Autor: