Auto se na přejezdu střetlo s vlakem. Zraněný je řidič i dvě děti

  17:54
Vážná nehoda se stala v pátek krátce před půl třetí odpoledne na železničním přejezdu v Holubově na Českokrumlovsku. Osobní vlak se tam na přejezdu střetl s osobním autem, ve kterém jel čtyřiapadesátiletý muž a dvě děti. Při srážce utrpěli všichni tři zranění, s nimiž skončili v nemocnici.

Nehoda se stala na přejezdu v Holubově. | foto: Policie ČR

K nehodě vyrazily sanity, vrtulník Letecké záchranné služby Jihočeského kraje a jako výpomoc i vrtulník z Plzně, který ale mohl být odvolán.

„Zraněného muže museli zdravotníci napojit na umělou plicní ventilaci a se závažným zraněním ho převezli ve stabilním stavu na Anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice České Budějovice. Dvě další zraněné osoby byly nezletilé, proto s ohledem na věk nemůžeme poskytnout bližší informace o jejich zdravotním stavu,“ informovala mluvčí jihočeské Zdravotnické záchranné služby Zuzana Fajtlová.

Ve vlaku, který jel ve směru od Českého Krumlova do Českých Budějovic, cestovalo 45 lidí. Nikomu se nic nestalo.

„Řidič osobního vozu značky Chrysler pravděpodobně nerespektoval výstražné světelné zařízení a vjel na přejezd v okamžiku, kdy tudy projížděl vlak. Přesné příčiny a okolnosti této nehody vyšetřují krumlovští dopravní policisté a kriminalisté,“ sdělila policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Ve vozidle jel také malý bílý pes. Je pravděpodobně zraněný, po nehodě utekl a dosud se ho nepodařilo odchytit. „V případě, že byste tohoto psa viděli, kontaktujte, prosím, starostu obce Holubov na telefonu 602 305 953 nebo linku 158,“ dodala Schwarzová.

Nehoda se stala na trati spojující České Budějovice a Český Krumlov.

Nehoda se stala na trati spojující České Budějovice a Český Krumlov.