Na Českokrumlovsku auto po nárazu vzplálo. Spolujezdec uhořel

  11:32
K tragické nehodě vyjížděly pozdě večer v sobotu všechny složky integrovaného záchranného systému na Českokrumlovsku. Řidič osobního automobilu dostal smyk v obci Loučovice a sjel mimo komunikaci a narazil do betonového mostku. Auto vzplálo a v něm uhořel spolujezdec na předním sedadle. Řidič utrpěl těžká poranění.

Při dopravní nehodě v obci Loučovice auto dostalo smyk a skončilo v příkopu (1. prosince 2018). | foto: Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

„Včera po jednadvacáté hodině přijali dopravní policisté ze Skupiny dopravních nehod Český Krumlov oznámení o dopravní nehodě v obci Loučovice, kde došlo k těžkému zranění a úmrtí,“ uvedl krajský mluvčí policie  Milan Bajcura.

Řidič osobního auta Škoda Felicia, který jel od Lipna nad Vltavou, dostal při průjezdu mírnou levotočivou zatáčkou smyk. Auto sjelo do silničního vodoteče a následně čelně narazilo do betonového mostku, který vede k rodinnému domu. 

Při dopravní nehodě v obci Loučovice auto dostalo smyk a skončilo v příkopu (1. prosince 2018).

Devětadvacetiletý řidič stihl z auta vystoupit, nicméně jeho spolujezdec z předního sedadle ne. Auto začalo hořet a pasažér uhořel. Řidič utrpěl těžká zranění,s kterými ho do péče převzali záchranáři. Požár vozu uhasili přivolaní hasiči. 

Silnice byla kvůli vyšetřování nehody uzavřená do půl druhé. Na místě dopravu odkláněli policisté z obvodních oddělení Lipno nad Vltavou a Horní Planá. 

„Případ vyšetřují českokrumlovští kriminalisté z oddělení obecné kriminality pro podezření ze spáchání zločinu Usmrcení z nedbalosti,“ dodal Bajcura. 

Od začátku letošního roku zemřelo na jihočeských silnicích již 64 lidí, loni to bylo přitom za celý rok o čtyři méně. 

Nehoda se stala v obci Loučovice

Nehoda se stala v obci Loučovice

Autor: