iDNES.cz

Lahev tvrdého jsme našli v parku, tvrdili náctiletí pijáci strážníkům

  14:00
Trojici popíjejících a kouřících teenagerů našla na dětském hřišti v Českých Budějovicích městská policie. Když strážníci ptali, kde k alkoholu náctiletí přišli, dostalo se jim odpovědi, že lahev tvrdého ležela v nedalekém parku.

(ilustrační snímek) | foto: Jaroslav Paclík, MF DNES

Veselící se trojice si všiml operátor na městských kamerách v pátek v deset hodin večer. Zjevně nezletilé děti na záběrech ze Sokolského ostrova popíjely alkohol a pod jejich nohama se hromadily nedopalky cigaret. Poslal proto okamžitě na místo hlídku.

Ta na hřišti zastihla dvě čtrnáctileté dívky ve společnosti o dva roky staršího kamaráda. „Na dotaz strážníků, jak se k alkoholu dostali, přišli se zvláštním vysvětlením. Lahev tvrdého alkoholu údajně nalezli v blízkém parku,“ popsala mluvčí strážníků Věra Školková.

Strážníci tak vytáhli alkotestery a provedli trojici orientační dechovou zkoušku. Dívky nadýchaly 0,38 a 0,22 promile, u jejich staršího kamaráda ukázal přístroj hodnotu 0,52 promile.

Prostřednictvím operačního střediska městské policie pak byli vyrozuměni zákonní zástupci všech přítomných dětí. Ti si své ratolesti z rukou strážníků převzali.

Šestnáctiletý mladík si navíc od strážníků vysloužil pokutu za znečištění veřejného prostranství. Případem se bude dále zabývat oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu.

Autor:
zpět na článek