Jak ušetřit palivo na dlouhých cestách?

Publikováno: 05.08.2018 07:00
Správně šetřit palivo na dlouhých cestách autem není věda, Marek 007 ví jak na to...

Když se všichni naskládáme do auta, to máme, řekněme 350 kilo. K tomu rakev a taky kufr je až po střechu, no dejme to mu 150-200 kilo. Taky si pustím klimu, i ta něco vezme. Tímto stylem pojedu se spotřebou 10 litrů na sto kilometrů. Já chci ale utrácet až na místě, ne cestou takže, na čem se dá ušetřit?

Za prvé, při takové náloži přifouknu kola, to mi půl deci.

Za druhé, kvalitní tankování, tím se dá uspořit taky a dojet dál.

Za třetí, klima. Nejdřív si v autě vychlaďte a potom zapněte vnitřní oběh, neotevírat okýnka. Tím jsem už ušetřil skoro půl litru.

Jdeme dál. Protože jsem ho rozbil a vyhodil, přikoupím spodní plastový kryt motoru, to bychom měli další decko.

A za čtvrté, dá se ušetřit i jízdním stylem a to si nechám poradit od profíka z BESIPU Mirka Chrauze.

„Brzdím motorem, zařadím se tam, kam mám, nechávám si prostor před sebou, plynule zrychluji. To jsou všechno věci, které vám ušetří pohonné hmoty, ale také nervy a to je v horkém počasí možná ještě lepší.“

Když se to sečte, nakonec to tankování cestou na dovolenou nebude taková bolístka. Šťastnou cestu kamkoli a pěknou neděli přeje Marek 007.

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

12.08.2018

Značkový nebo neznačkový servis?

Značkový servis nebo neznačkový? To je otázka, která pálí každého řidiče, když se mu porouchá auto. Každý se musí rozhodnout sám za sebe, ale musí mít na paměti, že i oprava u toho sebelepšího neznačkového garážmistra se může hodně prodražit…
29.07.2018

Cestovat v plně naloženém autě může být o nervy

Cestovat v plně naloženém autě s celou rodinou a koly muže být o nervy. Marek 007 ví jak si poradit.
22.07.2018

Sednout za volant po jednom pivu se nemusí vyplatit!

Sednout za volant po jednom pivu se nemusí vyplatit, i pokud přes domácí alkoholtestr nic nenadýcháte. Na vlastní kůži si to vyzkoušel Marek 007.
15.07.2018

Letní jízda na motorce jenom v tričku je příjemná, může být ale i hodně bolavá

Léto je v plném proudu a obrážet pláže v Bibione a nebo v Thajsku na skútru je jasná volba.
08.07.2018

Klimatizace je dobrý sluha, ale špatný pán

Vydržet v letních parnech v autě jen se staženým okýnkem, to zvládnou jenom ti nejodolnější. Ostatní smrtelníci si stejně jako Marek 007 zapnou klimatizaci.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.